Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 28, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

AT&T po 13 latach zmienia prezesa

Randall Stephenson do stycznia pozostanie szefem rady nadzorczej (fot. Wikimedia Commons/Robert Scoble)

Randall Stephenson 1 lipca po 13 latach przestanie być prezesem koncernu telekomunikacyjnego AT&T. Do stycznia 2021 roku pozostanie szefem rady nadzorczej. Jego miejsce zajmie John Stankey pracujący w firmie od 1985 roku.

We wrześniu mający udziały w spółce fundusz Elliott Management skrytykował jej wyniki, wskazując na nieudaną próbę przejęcia T-Mobile oraz niepotrzebne przejęcie DirecTV. Efektem było podważenie pozycji wieloletniego prezesa. John Stankey od października jako członek zarządu odpowiada za sprawy operacyjne, a w przeszłości zajmował się strategią firmy oraz odpowiadał za kwestie techniczne.

AT&T to największe na świecie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne świadczące usługi telefoniczne oraz jeden z największych operatorów sieci telewizji kablowej. Od 2018 roku jest właścicielem WarnerMedia (kupowanego jako Time Warner za 85 mld dol.), do którego należy sieć telewizyjna HBO.

(MAC, 28.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.