Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 27, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Premier League rozważa transmisje meczów w bezpłatnej telewizji

Stadiony Premier League 8 czerwca mają otworzyć się dla piłkarzy, ale nie dla kibiców (screen YouTube/Manchester United)

Brytyjski sekretarz kultury Oliver Dowden wystosował prośbę do władz piłkarskiej Premier League o rozważenie nadawania meczów za darmo, jeśli sezon będzie kontynuowany. Prawa do pokazywania rozgrywek mają płatne stacje Sky Sports i BT Sport.

Chociaż bezpłatny kanał Sky Sports Mix transmitował w tym sezonie kilka meczów, to jest dostępny tylko na platformie Sky. W swojej 30-letniej historii Premier League nigdy nie była oglądana w ogólnodostępnej telewizji naziemnej. Stacja zastanawia się nad udostępnieniem meczów w tej formie. Aby tak się stało, muszą się na to zgodzić obie strony - telewizja i władze ligi. Sky w ub.r. stworzyło precedens, udzielając Channel 4 licencji na transmisję Pucharu Świata w Krykiecie, zawsze pokazywanego w wersji premium. Dowden miał powiedzieć władzom Premier League, że nie byłoby dobrym sygnałem dla kibiców "wznowienie rozgrywek za zamkniętymi drzwiami" i podobno spotkał się ze zrozumieniem z ich strony. 

Rozgrywki Premier League są zawieszone od połowy marca. Kluby czekają na wznowienie, bo tylko tak będą mogły wyegzekwować wielomilionowe kontrakty od Sky Sports i BT Sport. Planowany termin wznowienia rozgrywek - przy pustych trybunach - 8 czerwca.  

Galeria: Seriale w kwietniu: premiery i kontynuacje

(MAC, 27.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.