Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 23, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruszyły obrady jury konkursu Grand Press Photo 2020

W skład jury wchodzą: Pieter Ten Hoopen (przewodniczący), Beata Łyżwa-Sokół, Maksymilian Rigamonti, Maarten Shilt, Radu Sigheti oraz Andrzej Zygmuntowicz

23 kwietnia ruszyły obrady jury XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej – Grand Press Photo 2020, organizowanego przez magazyn "Press" i Fundację Grand Press. Przewodniczącym jest Pieter Ten Hoopen – zwycięzca World Press Photo Story of the Year 2019.

W tegorocznej edycji GPP jury w składzie: Pieter Ten Hoopen, Beata Łyżwa-Sokół, Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt, Radu Sigheti oraz Andrzej Zygmuntowicz oceni 5273 zdjęcia, które poprawnie zgłoszono do konkursu.

Prace oceniane będą zarówno w kategorii zdjęć pojedynczych, jak i fotoreportaży. W grupie zdjęć pojedynczych są kategorie: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Kultura i rozrywka, Portret, a w grupie fotoreportaży: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Środowisko, Kultura i rozrywka. Dla fotografów realizujących dłuższe projekty przeznaczona jest specjalna kategoria: Projekt dokumentalny.

Główna nagroda w konkursie przyznawana jest za Zdjęcie Roku, jego autor otrzyma 10 tys. zł.

Jurorzy ocenią również młode talenty fotografii prasowej i dokumentalnej - osoby, które mają już dorobek fotograficzny, ale nie ukończyły 26. roku życia i nie startowały dotąd w konkursie Grand Press Photo. To dla nich utworzona została kategoria Young Poland.

Laureatów poznamy 13 maja podczas transmisji live z uroczystego ogłoszenia wyników. Więcej informacji dotyczących konkursu jest na stronie Grandpressphoto.pl.

Organizatorzy: "Press" i Fundacja Grand Press

Partner główny konkursu i gali: Philip Morris Polska

Partnerzy konkursu i gali: Provident Polska, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Partnerzy: M-Sound Multimedia, Coloroffon, Digital Beast Studio

Główny patron medialny: Onet.pl

Patroni medialni: Digital Camera, Fotopolis, Clear Channel Poland.

(CP, 23.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.