Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 22, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sir David Attenborough i Sergio Aguero poprowadzą w BBC lekcje dla uczniów

Lekcje publikowane są m.in. w internecie na BBC iPlayer (screen: YouTube.com/Our Family Life)

BBC w trakcie pandemii koronawirusa rozpoczęła nadawanie lekcji dla uczniów szkół podstawowych i średnich. 200 nauczycieli wspierać będą gwiazdy ze świata nauki, filmu, muzyki, polityki i sportu.

Sir David Attenborough, 93-letni światowej sławy biolog, filmowiec i popularyzator nauk przyrodniczych, poprowadzi lekcje biologii, głównie o morzach i oceanach. Aktor Danny Dwyer lekcje historii, ze szczególnym naciskiem na czasy Henryka VIII. Ekonomii i matematyki - Ed Balls, filozof, ekonomista i polityk, były minister szkolnictwa. Muzyki - Liam Payne, były członek zespołu One Direction oraz piosenkarka Mabel (córka Nenah Cherry). Języka hiszpańskiego ma nauczać argentyński piłkarz Manchester City Sergio Aguero. Dołączą też inni celebryci, m.in. aktorka z serialu BBC "Doktor Who" - Jodie Whittaker.

BBC Bitesizes Daily to największa edukacyjna oferta w historii publicznego brytyjskiego nadawcy. Lekcje, codziennie w sześciu 20-minutowych blokach, rozpoczęły się w poniedziałek i potrwają 14 tygodni. Oprócz specjalnych programów obejmujących matematykę, biologię i język angielski odbędą się również lekcje z innych przedmiotów, takich jak historia, geografia, muzyka i sztuka. Zostały utworzone z udziałem nauczycieli i innych ekspertów od edukacji. Obejmują mieszankę filmów, animacji, ćwiczeń, quizów i gier. Podzielone zostały na grupy wiekowe: 5-7, 7-9, 9-11, 11-12, 12-13 i 13-14 lat.

Lekcje publikowane są w internecie na BBC iPlayer, a także między godz. 9 a 11 na BBC Red Button. W specjalnym serwisie BBC Bitesize dostępne są wszystkie informacje, włącznie z planami lekcji. Dodatkowe zasoby dydaktyczne przeznaczone dla rodziców znajdują się w mediach społecznościowych BBC Bitesize - na Twitterze oraz Facebooku. Na BBC 4 pojawi się blok dla studentów, ze szczególnym naciskiem na historię i sztukę oraz dzieła Williama Shakespeare'a.

Galeria: World Press Photo 2020 - laureaci

(MAC, 22.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.