Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 22, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT zamknęła postępowanie ws. wyśmiewania koreańskiego muzyka w TVN

Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik komentowali wygląd azjatyckiego piosenkarza w "Dzień dobry TVN" (fot. Tomasz Urbanek/TVN)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie stwierdziła naruszenia przepisów ustawy o radiofonii i telewizji przez TVN, w którego programie wyśmiewano się z koreańskiego muzyka.

Pod koniec stycznia w "Dzień dobry TVN" prowadzący program Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik wyśmiewali się z wyglądu koreańskiego piosenkarza Jeona Jungkooka z zespołu BTS, który w rankingu TC Candler został najprzystojniejszym mężczyzną na świecie. Następnie pokazano materiał Adama Federa, który o ocenę wyglądu piosenkarza pytał w sondzie ulicznej. Postępowanie TVN spotkało się z krytyką. Stacja wydała oświadczenie z przeprosinami i poinformowała o wewnętrznym postępowaniu wyjaśniającym w tej sprawie. "Wydźwięk audycji był całkowicie niezgodny z wartościami, które wyznajemy jako firma" - oświadczyła stacja i rozstała się z Adamem Federem.

Przeczytaj też: Strategia na kozła

Do KRRiT trafiły skargi na TVN. - KRRiT zakończyła postępowanie w tej sprawie. Nie stwierdziła naruszenia przez nadawcę przepisów ustawy o radiofonii i telewizji. Działania podjęte przez TVN - oświadczenie władz spółki, zakończenie współpracy z autorem materiału - KRRiT uznała za wystarczające i adekwatne do zaistniałej sytuacji - informuje rzeczniczka regulatora Teresa Brykczyńska.

Galeria: World Press Photo 2020 - laureaci

(KOZ, 22.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.