Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Książę Harry i Meghan Markle zrywają kontakty z tabloidami

Meghan Markle i książę Harry odcinają się od tabloidów, ale będą współpracować z lokalnymi mediami (fot. Wikimedia Commons)

Książę Harry i Meghan Markle postanowili całkowicie zerwać kontakty z redakcjami najbardziej poczytnych brytyjskich dzienników. W liście do redakcji "The Sun", "Daily Mail", "Daily Mirror" i "Daily Express" piszą, że nie zgadzają się na wykorzystywanie ich w pogoni za klikami i sensacją.

Harry i Meghan od dawna oskarżają tabloidy o nękanie. W styczniu zrezygnowali z pełnienia obowiązków w rodzinie królewskiej, o czym informowali w oficjalnym oświadczeniu. Zrezygnowali też ze wszystkich przywilejów i zamieszkali w Los Angeles. Teraz w liście otwartym zapowiedzieli, że zarówno oni, jak i ich współpracownicy nie będą udzielać komentarzy tabloidom. "Mówi się, że obowiązkiem dziennikarzy jest przedstawianie prawdy" – tak zaczęli swój list. Dalej piszą m.in. o braku odpowiedzialności za publikacje.

Para zaznacza, że nadal zamierza współpracować z lokalnymi mediami i młodymi dziennikarzami, którzy podejmują ważne tematy.

Galeria: World Press Photo 2020 - laureaci

(MAC, 21.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.