Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jurorzy wybierają Photo Book of the Year w konkursie Grand Press Photo

Od góry, od lewej: Mateusz Sarełło, Maga Ćwieluch, Paweł Rubkiewicz i Katarzyna Sagatowska

Maga Ćwieluch, Katarzyna Sagatowska, Mateusz Sarełło i Paweł Rubkiewicz są jurorami kategorii Photo Book w XVI edycji konkursu Grand Press Photo. Spośród 15 zgłoszonych książek fotograficznych wybiorą Photo Book of the Year 2019.

W ramach GPP organizowany jest konkurs Photo Book na najlepsze książki fotograficzne wydane po raz pierwszy w 2019 roku. Zwycięzca otrzyma nagrodę Photo Book of the Year 2019. W tym roku do konkursu zgłoszono 15 książek fotograficznych.

W czteroosobowym jury kategorii Photo Book konkursu Grand Press Photo 2020 zasiadają:

Maga Ćwieluch – fotografka, kuratorka, projektantka. Absolwentka Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie, gdzie obecnie realizuje studia doktoranckie. Współpracowała z Muzeum w Gliwicach oraz z Czytelnią Sztuki. Jest autorką książki "Elegant" (Czytelnia Sztuki, 2015) oraz współautorką publikacji "Balcerek" (Czytelnia Sztuki / Muzeum w Gliwicach, 2012).

Katarzyna Sagatowska – kuratorka, fotografka, wykładowczyni, specjalistka rynku fotografii kolekcjonerskiej. Założycielka galerii i wydawnictwa Jednostka.

Mateusz Sarełło – fotograf, autor i edytor książek fotograficznych. Związany z Instytutem Kultury Wizualnej w Warszawie. Autor nagradzany i wyróżniany w wielu konkursach.

Paweł Rubkiewicz – współzałożyciel sieci księgarni artystycznych Bookoff, współorganizator Warszawskich Targów Książki Artystycznej.

W związku z ograniczeniami związanymi z COVID-19 jurorzy kolejno zapoznają się ze zgłoszonymi na konkurs książkami w domach, aby na początku maja, podczas obrad w formie wideokonferencji, wytypować tegorocznego laureata tytułu Photo Book of the Year.

Zwycięzcę poznamy 13 maja podczas uroczystego ogłoszenia wyników konkursu GPP 2020.

Grand Press Photo to ogólnopolski konkurs fotografii prasowej, w którym oceniane są prace zarówno w kategoriach zdjęć pojedynczych, jak i fotoreportaży. Główna nagroda w konkursie przyznawana jest za Zdjęcie Roku, jego autor otrzyma 10 tys. zł. Odrębnymi kategoriami konkursu są: Projekt dokumentalny, Young Poland oraz Photo Book. Regulamin konkursu oraz opisy kategorii dostępne są na stronie www.grandpressphoto.pl.

(CP, 21.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.