Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 14, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"GW" tworzy nowy dział z połączenia Gospodarki i Technologii

Agora zaznacza, że w związku ze zmianą nikt nie stracił pracy

"Gazeta Wyborcza" (Agora) tworzy dział, który zajmie się informacjami ekonomicznymi. Powstanie z połączenia dotychczas funkcjonujących osobno działów Gospodarka, Mój Biznes i Technologie. Jego szefem został Wojciech Pelowski, który wrócił do redakcji.

O planowanym połączeniu w czwartek poinformowano redakcje. Podkreślono, że w ostatnim czasie informacje ekonomiczne "z dnia na dzień u wielu odbiorców awansowały na pierwsze miejsce potrzeb informacyjnych". Potwierdza to samo wydawnictwo. 

- Wraz z wybuchem pandemii rozpoczął się kryzys gospodarczy, który spowodował zmianę w zapotrzebowaniu czytelników "Gazety Wyborczej" i Wyborcza.pl na określone treści - tłumaczy Nina Graboś, dyrektor komunikacji korporacyjnej w Agorze. Zaznacza, że w związku ze zmianą nikt nie stracił pracy i ruch nie wynika z oszczędności.

Dotychczas działem Gospodarka kierowała Patrycja Maciejewicz, redaktorem naczelnym Mojego Biznesu był Maciej Drzewicki, a szefową działu Technologie - Joanna Sosnowska.

Szefem nowego działu został Wojciech Pelowski, który jesienią 2018 roku rozstał się z "Gazeta Wyborczą". Był wydawcą regionalnym gazety w Krakowie, a wcześniej redaktorem naczelnym wrocławskiej "GW".

W lutym średnia sprzedaż "GW" wyniosła 80 661 egz. (dane ZKDP).

(KOZ, JSX, 14.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.