Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 08, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd: projekcja filmu Sekielskich obok katedry nie była wykroczeniem

"Tylko nie mów nikomu" od premiery na YouTubie w maju 2019 roku był wyświetlony ponad 23 mln razy (screen: YouTube/SEKIELSKI)

Sąd uznał, że wyświetlenie filmu "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich na elewacji domu obok katedry polowej Wojska Polskiego w Warszawie nie było wykroczeniem.

Podczas legalnego zgromadzenia w maju 2019 roku na ścianie budynku obok katedry grupa obywateli zorganizowała projekcję filmu Tomasza i Marka Sekielskich o pedofilii w Kościele. Projekcja została przerwana przez policję, która zarekwirowała projektor.

Sprawę monitorował Rzecznik Praw Obywatelskich, który podkreślał, że gwarantowana przez konstytucję i Europejską Konwencję Praw Człowieka wolność wypowiedzi obejmuje nie tylko jej treść, ale też formę. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w styczniu tego roku umorzył postępowanie i nakazał zwrot projektora właścicielowi. Zdaniem sądu wyświetlenie filmu bez zgody zarządcy było krótkie, a miejsce projekcji nawiązywało do tematu obrazu. Wyrok jest prawomocny.

Galeria: Kulisy sukcesu "Tylko nie mów nikomu"

FILM „KLER”

(JSX, 08.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.