Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 06, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Redakcja "Żagli" dostała wypowiedzenia, pismo ma być wydawane okazjonalnie

Miesięcznik "Żagle" ukazywał się od 1959 roku

Miesięcznik "Żagle" (Murator Expo) po 61 latach wydawania przestaje się ukazywać regularnie. Wydawca zamierza przygotowywać wydania specjalne przy okazji targów. Redakcja tytułu została zwolniona.

- Zawieszamy wydawanie tytułu. Będziemy wydawać "Żagle" okazjonalnie, przy okazji targów żeglarskich. W tym roku zostały one przełożone, ale myślimy o następnym roku – mówi Zbigniew Benbenek, przewodniczący rady nadzorczej Grupy ZPR Media, do której należy spółka Murator Expo. Potwierdza, że redakcja tytułu otrzymała wypowiedzenia. - Nie stać nas na utrzymywanie całego zespołu. Redakcje innych magazynów podejmą się organizowania wydań specjalnych – dodaje Benbenek.

W redakcji magazynu pracowały na etatach trzy osoby i do ośmiu stałych współpracowników. - Mogę tylko potwierdzić, że majowy numer magazynu "Żagle", który ukaże się w sprzedaży 29 kwietnia, będzie ostatnim – mówi nam Wojciech Barszczowski, sekretarz redakcji.

Serwis internetowy zostaje

Poza drukowanym miesięcznikiem funkcjonuje serwis Zagle.se.pl. Zbigniew Benbenek zaznacza, że treści w dalszym ciągu będą się w nim ukazywać, choć nie precyzuje, jak często serwis będzie aktualizowany. 

Benbenek zapewnia, że ZPR Media nie ma w planach zawieszania kolejnych pism. - Inne tytuły bronią się, zarabiają w internecie – podkreśla.

Wydawcą miesięcznika była spółka Murator Expo, organizująca imprezy targowe, m.in. Targi Wiatr i Woda (ostatnia edycja została odwołana). Od niedawna jej prezesem przestał być Jacek Oryl. - Zrezygnował ze stanowiska prezesa. To decyzja sprzed dwóch-trzech tygodni, bez związku z sytuacją - mówił "Presserwisowi" Zbigniew Benbenek.

W spółce Murator Expo też doszło do zwolnień. - W mojej ocenie to błąd, że tak wiele osób było tam zatrudnionych na etatach, to powinny być osoby zatrudnione jako freelancerzy przy okazji targów, które odbywają się dość nieregularnie. Będziemy zatrudniać osoby współpracujące lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, tym bardziej że najwcześniej za rok wrócą pomysły organizowania targów. Firmy tną wydatki na wydatki marketingowe, cała branża redukuje koszty – dodaje Benbenek.

Wcześniej zawieszono "Podróże"

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że Grupa ZPR Media zawiesiła wydawanie magazynu "Podróże" (wydawcą była należąca do ZPR Media spółka Time), a redakcja otrzymała wypowiedzenia. Wśród zwolnionych niedawno pracowników Grupy ZPR Media są też Przemysław Ziurkowski (dyrektor sprzedaży korporacyjnej oraz dyrektor handlowy w biurze reklamy radia i internetu) i Monika Polewska (rzeczniczka prasowa grupy). Obowiązki Ziurkowskiego przejmie jego dotychczasowy zastępca Jacek Kapela.

Miesięcznik "Żagle" ukazywał się od 1959 roku. Od grudnia 2017 roku wydawała go spółka Murator Expo, wcześniej zaś ZPR Media. Jego redaktorem naczelnym był Waldemar Heflich. 

Galeria: AD WO/MAN 2019 - fotogaleria

(JSX, 06.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.