Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 02, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Popularny prezenter BBC zarażony koronawirusem

George Alagiah z BBC jest związany od 1989 roku (screen: YouTube.com/saltshealthcare)

Jeden z najbardziej znanych prezenterów BBC, 65-letni George Alagiah, w rozmowie na antenie stacji wyznał, że stwierdzono u niego pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

U prezentera w 2014 roku wykryto raka jelita. Po zwalczeniu choroby ponownie stwierdzono raka w grudniu 2017. Na początku marca 2020 roku przestał występować w programach, ale mimo to nie uniknął zarażenia koronawirusem. Lekarze stwierdzili u niego łagodne objawy choroby Covid-19. Zarażona została też jego żona - u niej choroba przebiega w cięższy sposób. - Jeśli mogę żyć z rakiem, to mogę żyć i z Covid-19. Zapewniono mnie, że my, doświadczeni w ten sposób, przyzwyczajeni do cierpienia, jesteśmy bardziej odporni - oświadczył.  

George Alagiah z BBC jest związany od 1989 roku. Był prezenterem BBC Four News od 2002 roku. Później był prezenterem wiadomości m.in. w BBC World News. Zdobył wiele prestiżowych nagród, w 2008 roku został mianowany Oficerem Orderu Imperium Brytyjskiego.

Natomiast amerykańska stacja telewizyjna CNN poinformowała, że zarażony koronawirusem jest jej prezenter Chris Cuomo, brat gubernatora stanu Nowy Jork.

(MAC, 02.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.