Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 02, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowym naczelnym WP Sportowe Fakty ma zostać Paweł Kapusta

Paweł Kapusta obecnie jest wicenaczelnym serwisu WP Sportowe Fakty (fot. materiały prasowe)

Robert Feluś przestaje być redaktorem naczelnym serwisu WP Sportowe Fakty i wicenaczelnym Wirtualnej Polski. Pracował tam będzie do końca czerwca. Jak nieoficjalnie dowiedział się "Presserwis", powodem rozstania są oszczędności związane z epidemią koronawirusa. Według naszych informacji serwisem WP Sportowe Fakty pokieruje obecny wicenaczelny Paweł Kapusta.

Wirtualna Polska nie podaje informacji na temat powodów rozstania z Robertem Felusiem ani kto będzie jego następcą na stanowisku naczelnego serwisu WP Sportowe Fakty. - Robert Feluś pełni obowiązki do końca okresu wypowiedzenia, do końca czerwca – ucina rzecznik spółki Michał Siegieda. Robert Feluś też nie chce komentować sprawy. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że nowym naczelnym WP Sportowe Fakty ma zostać obecny wicenaczelny Paweł Kapusta.

Dziennikarze WP nieoficjalnie tłumaczą, że przyczyną tych decyzji są oszczędności firmy związane z epidemią koronawirusa. - Nie było żadnych konfliktów, firma po prostu tnie koszty jak może - mówi nam anonimowo jeden z nich. Także inny twierdzi, że powody były "przyziemne".

Z końcem marca należąca do Wirtualna Polska Holding spółka Wakacje.pl zwolniła kilkadziesiąt osób pracujących w serwisie Wakacje.pl. Michał Siegieda mówi, że pracę straciły osoby ze wszystkich działów serwisu (w tym tworzących treści i odpowiedzialnych za reklamę), ale nie podaje szczegółów.

Robert Feluś naczelnym WP Sportowe Fakty i wicenaczelnym WP został pod koniec 2019 roku. Pracę dziennikarską rozpoczął na początku lat 90. w „Dzienniku Polskim” i „Echu Krakowa”. Później pracował w „Super Expressie”. W 2003 roku trafił do „Faktu”, gdzie w 2007 roku został zastępcą redaktora naczelnego, a w 2014 - redaktorem naczelnym. Ze stanowiska zrezygnował we wrześniu 2018 roku, po tym jak gazeta artykuł o samobójstwie syna byłego premiera Leszka Millera zatytułowała "Ojciec wybrał politykę, a syn sznur". Z Wirtualną Polską związał się w październiku 2019 roku, gdzie objął stanowisko head of staff programu "Newsroom", produkowanego przez WP i nadawanego jednocześnie w Polsat News.

Galeria: Seriale w kwietniu: premiery i kontynuacje

(JSX, 02.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.