Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 31, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sky Sports i BT Sport mogą stracić prawie miliard funtów z powodu koronawirusa

Sky Sports z powodu braku transmisji może stracić ok. 700 mln funtów (fot. Facebook.com/SkySports)

Brytyjskie płatne stacje telewizyjne Sky Sports i BT Sport stracą prawie 1 mld funtów, jeśli - zgodnie z najnowszymi doniesieniami - wszystkie transmitowane rozgrywki z powodu koronawirusa będą zawieszone do sierpnia.

Obie stacje opierają się przede wszystkim na transmisjach piłkarskiej Premier League, wstępnie wstrzymanej do 30 kwietnia. W najbliższych dniach spodziewane jest też np. odwołanie wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach Wimbledonu (29 czerwca - 12 lipca).

Firma Ender Analysis zwraca uwagę, że wydarzenia sportowe z udziałem publiczności  na pewno nie zostaną wznowione od razu po opanowaniu pandemii. W przypadku przewidywanej co najmniej trzymiesięcznej blokady Sky straciłaby 700 mln, a BT 228 mln funtów.

Sky i BT w lipcu mają uiścić sześciomiesięczną opłatę licencyjną za pierwszą połowę sezonu 2020–2021, która łącznie wynosi ok. 530 mln funtów. Roczny rachunek BT dla UEFA za prawa do Ligi Mistrzów wynosi 394 mln funtów.

Galeria: Seriale w kwietniu: premiery i kontynuacje

(MAC, 31.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.