Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 25, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał Sportowy i Newonce.sport tuż po starcie dotknął zastój w rozgrywkach

Na oba projekty medialne szczególnie oddziałuje przeniesienie terminu Mistrzostw Europy w piłce nożnej (fot. Piotr Molecki/East News)

Media internetowe korzystają na tym, że życie w czasie społecznej kwarantanny przenosi się do sieci. Dla mediów sportowych z kolei zastój w rozgrywkach oznacza konieczność uruchomienia dodatkowych pokładów kreatywności przy tworzeniu materiałów. Gdzieś pomiędzy są projekty, które niedawno ruszyły - serwis Newonce.sport i youtubowy Kanał Sportowy.

- Radzimy sobie, jak możemy. Staramy się trzymać rękę na pulsie wydarzeń związanych ze światem sportu, trochę wspominamy, trochę żartujemy, żeby odciągnąć myśli od tego, co na świecie jest obecnie najważniejsze. Oczywiście mieliśmy zupełnie inny pomysł na start, ale musimy dostosować się do bardzo trudnej sytuacji - mówi Tomasz Smokowski, który na początku marca wraz z Mateuszem Borkiem, Michałem Polem i Krzysztofem Stanowskim zainaugurował działanie Kanału Sportowego.

Dużej kreatywności wymaga także zapełnienie codziennych wydań serwisu Newonce.sport, który wystartował w styczniu między innymi z Przemysławem Rudzkim, Andrzejem Twarowskim i Piotrem Kędzierskim w zespole. - Mamy wiele pomysłów, które mieliśmy z tyłu głowy, możemy je teraz zrealizować. Nasi dziennikarze są w stanie tworzyć dużo treści nie tylko na temat bieżących wydarzeń sportowych, ale np. teksty retrospektywne, ciekawe omówienia itp. To stanowi naszą przewagę nad konkurencją bazującą na aktualnościach - uważa CEO Newonce Media Michał Michalski. - Trudniej jest z kontentem wideo, bo produkcja napotyka trudności związane z dostępnością sprzętu, lokalizacji, możliwością spotkań, a mamy tylko studio radiowe - dodaje.

Kanał Sportowy realizuje programy z własnego studia wideo i, jak zapewnia Tomasz Smokowski, w trakcie nagrań przestrzegane są zalecenia dotyczące bezpieczeństwa epidemiologicznego. Jednocześnie przyznaje, że ze względu na sytuację projekt rozwija się wolniej, niż planowano. - Mieliśmy dużo bardziej ambitne plany. Staramy się utrzymywać średnią jednego filmu na dzień. Wcześniej mieliśmy ambicję, żeby tworzyć około 20 formatów w ciągu tygodnia, choć oczywiście były to założenia, do których chcieliśmy dążyć przez kilka miesięcy - wyjaśnia. Produkcję uniemożliwia nie tylko obawa o zdrowie, ale także ograniczenie tematyki. Np. nie ma jak zrobić programu podsumowującego kolejkę Ekstraklasy, skoro rozgrywki zostały zawieszone. Wkrótce mają jednak ukazać się materiały z udziałem byłych piłkarzy poruszające tematy związane z polską ligą.

Na oba projekty medialne szczególnie oddziałuje przeniesienie terminu Mistrzostw Europy w piłce nożnej. - Szykowaliśmy formaty na Euro i widzieliśmy zainteresowanie rynku, by z nami przy nich współpracować - mówi Smokowski. W podobnym tonie wypowiada się business owner serwisu Newonce.sport Piotr Pietrzak. - Jeszcze niedawno pracowaliśmy nad rozwiązaniami na Euro z dużymi partnerami i musieliśmy to wstrzymać, ale liczę, że zainteresowanie wróci ze zdwojoną siłą, bo argumentem przetargowym będą wyniki - mówi Pietrzak. Newonce.sport chwali się, że już na tydzień przed końcem marca przekroczył liczbę odsłon z całego poprzedniego miesiąca (według danych z Google Analytics było ich w lutym 829 tys.). Liczba użytkowników jest w marcu dotąd nieco niższa, niż w poprzednim miesiącu (210,5 tys. w lutym).

Tomasz Smokowski także pozytywnie ocenia statystyki Kanału Sportowego. - Odzew jest bardzo pozytywny, mamy duży wzrost subskrypcji, teraz mamy ich prawie 150 tys., tydzień temu było ich 100 tys. - mówi i dodaje, że liczba odsłon pojedynczych materiałów również jest zadowalająca (od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy). - Z niczego nie rezygnujemy, bo ciągle widzimy w tym ogromny potencjał - podsumowuje.

Galeria: W obiektywie: koronawirus

(MNI, 25.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.