Dział: PRASA

Dodano: Marzec 24, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dzienniki ze sportu nie rezygnują, "PS" i "Sport" zmniejszyły objętość

"Przegląd Sportowy" i "Sport" muszą sobie radzić bez relacji i zapowiedzi wydarzeń sportowych

Dzienniki oraz działy sportowe z powodu koronawirusa zmagają się z brakiem bieżących wydarzeń do opisania i stawiają na wywiady, analizy oraz materiały historyczne. „Przegląd Sportowy” (RAS Polska) i „Sport” (Whizz) ukazują się w mniejszej niż zwykle objętości.

Codzienne wydania „Sportu” mają teraz po 16 stron. W pełni ligowego sezonu w poniedziałki gazeta liczyła zwykle 32 strony, a w piątki 24 lub 32. Objętość „Przeglądu Sportowego” w zależności od dnia tygodnia również jest mniejsza niż zazwyczaj (między 20 a 32 strony).

Andrzej Wasik, redaktor naczelny „Sportu”, przyznaje, że dla gazety nastawionej na informacje i opisywanie wydarzeń obecna sytuacja jest bardzo trudna. - Stawiamy na publikowanie rozmów, materiałów wspomnieniowych i historycznych oraz analiz. Każdy w zespole przygotował wykaz tematów, którymi się zajmie w najbliższym czasie. Staramy się dotrzeć do klubów i wyciągać informacje np. na temat przedłużania lub rozwiązywania kontraktów - mówi Wasik.

Redakcje obu sportowych dzienników pracują zdalnie. - Koronawirus nie wpłynął na zmianę harmonogramów czy sposobu pracy redakcji - zapewnia Paweł Wołosik, p.o. redaktor naczelny „PS”. Jak dodaje, gazeta wypełnia strony sprawami związanymi z koronawirusem, ale też stawia na treści ponadczasowe (wywiady, analizy, porady) oraz nie rezygnuje z dodatków „PS Historia” i „Magazyn Lig Zagranicznych”. Wydawca „PS” oferuje też zakup e-wydań dziennika w promocyjnej cenie 19,99 za cały miesiąc.

Nie ma wydarzeń, ale jest publicystyka

Strony sportowe w prasie ogólnopolskiej przez ostatnie dni były wypełnione głównie tekstami dotyczącymi problemów z organizacją w terminie piłkarskich Mistrzostw Europy oraz Igrzysk Olimpijskich w Tokio, a także zawieszeniem lig krajowych i rozgrywek pucharowych. - To bardzo interesujące tematy społeczne, ekonomiczne i socjologiczne. Zamierzamy je opisywać w najbliższych dniach i dlatego na ten moment nie ma planów zmniejszenia objętości sportu w papierowym wydaniu „Gazety Wyborczej” - podkreśla Marcin Wesołek, szef działu sportowego „GW” (Agora).

Mirosław Żukowski, kierownik działu sportowego w „Rzeczpospolitej” (Gremi Media), również zapewnia, że objętość sportu w dzienniku nie zmniejszy się w najbliższym czasie. - W „Rzeczpospolitej” nie stawialiśmy nigdy na sprawozdania, lecz na publicystykę i to ułatwia nam radzenie sobie w obecnej sytuacji. Nie mam sygnałów o planach zmniejszenia objętości stron sportowych. Obserwuję za to zwiększoną aktywność pracowników i współpracowników działu sportu, którzy zgłaszają więcej niż zwykle ponadczasowych tematów. Nie mam więc obaw, że nie będzie czym zapełnić stron w najbliższym czasie - twierdzi szef działu. Natomiast do odwołania zawieszony jest podcast Żukowskiego i Stefana Szczepłka „Sportowi Panowie Dwaj”.

Galeria: W obiektywie: koronawirus

(PAZ, 24.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.