Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 23, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Juliusz Braun zarzuca KRRiT bezczynność w sprawie stronniczości TVP

Juliusz Braun wytyka KRRiT, że nie reaguje ws. nierzetelności TVP (fot. archiwum Press)

Członek Rady Mediów Narodowych Juliusz Braun złożył skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na media publiczne, które informują o wyborach prezydenckich, agitując na rzecz urzędującego prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Zdaniem Brauna stwarza to zagrożenie dla demokracji, gdyż jednocześnie dyskredytowani są pozostali kandydaci i partie opozycyjne. Zwraca również uwagę, że „w przekonaniu znacznej części społeczeństwa nie ma warunków do prowadzenia kampanii i sprawnego przeprowadzenia wyborów”, które mają odbyć się 10 maja, bez względu na pandemię koronawirusa.

Juliusz Braun wytyka KRRiT, że nie reaguje. Przypomina bowiem, że ustawa o radiofonii i telewizji nakłada na nadawców publicznych obowiązek „rzetelnego ukazywania całej różnorodności wydarzeń i zjawisk w kraju i za granicą; sprzyjania swobodnemu kształtowaniu się poglądów obywateli oraz formowaniu się opinii publicznej; umożliwiania obywatelom i ich organizacjom uczestniczenia w życiu publicznym poprzez prezentowanie zróżnicowanych poglądów i stanowisk”. Braun zwraca uwagę, że Telewizja Polska rażąco narusza te przepisy. „Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, na którą Konstytucja RP nakłada obowiązek stania na straży interesu publicznego w radiofonii i telewizji, nie może milcząco akceptować działań Telewizji Polskiej pozostających w sprzeczności z prawem i zasadami prowadzenia kampanii wyborczej” - napisał Braun w piśmie do KRRiT.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(IKO, 23.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.