Temat: na weekend

Dział:

Dodano: Marzec 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Komunikatory ratunkiem dla mediów

Rozmowy odbywają się na odległość (screen Go.tvn24.pl/Polsatnews.pl)

Z powodu zagrożenia koronawirusem większość gości programów telewizyjnych, radiowych i internetowych nie pojawia się w studiu, a rozmowy odbywają się na odległość - często poprzez popularne komunikatory.

Jarosław Olechowski, dyrektor telewizyjnej Agencji Informacyjnej, opowiada, że w przypadku rozmów z członkami rządu TVP korzysta z kamer umieszczonych w Kancelarii Premiera (TVP produkuje sygnał ze wszystkich konferencji rządu i ministrów, udostępniając go innym mediom). - Jeżeli są to goście w kraju, wykorzystujemy ośrodki, wozy satelitarne lub Aviwesty. Staramy się jak najmniej korzystać ze Skype, kiedy rozmówcy są nachyleni nad monitorem komputera. Telewizja to jednak obrazek. Trudno wymagać od nich, żeby byli operatorami, którzy potrafią ustawić kadr - wyjaśnia Olechowski.

"W celu minimalizacji kontaktu bezpośredniego z pracownikami redakcji, Polsat News decyduje się na łączenia internetowe za pośrednictwem powszechnie dostępnych aplikacji (m.in. program Skype), a także połączeń telefonicznych" - informuje biuro prasowe Telewizji Polsat.

TVN 24 wykorzystuje Skype, Messenger i vMIX. - Korzystamy z całej palety narzędzi do komunikacji wideo, dobieramy je w zależności od możliwości technicznych naszych gości lub naszych potrzeb. Jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność - przekonuje Joanna Górska, szefowa PR TVN Discovery Polska.

- Umożliwiamy gościom łączenie z reżyserką z wykorzystaniem video over IP. Część rozmów robimy z wozów satelitarnych - mówi Marek Balawajder, dyrektor informacji RMF FM. Rozgłośnia dysponuje takimi wozami w Warszawie i Krakowie. - Gość wciąż może pojawić się w studiu, ale są to jednostkowe przypadki - przyznaje Marek Balawajder.

Również część rozmówców "Gościa Radia Zet" przychodzi do studia rozgłośni, z innymi prowadzący łączy się np. z wozu satelitarnego stacji.

Rzeczniczka Agory Agata Staniszewska informuje, że redakcja radia Tok FM indywidualnie uzgadnia z gośćmi, jakimi urządzeniami i programami dysponują. - Głównie są to Skype i Messenger - i to one są najczęściej wykorzystywane do rozmów. Nie da się uniknąć telefonów, ale zespół stacji zachęca wszystkich do korzystania z komunikatorów, które mają zdecydowanie lepszą jakość niż zwykłe połączenie telefoniczne - wyjaśnia Staniszewska.

W Tok FM jest również możliwość przyjścia gości do studia. - Do tego typu rozmów wykorzystywane są dwa pomieszczenia, dziennikarz i rozmówca nie spotykają się osobiście. Dzięki tym wszystkim rozwiązaniom radio Tok FM zachowuje najwyższą możliwą jakość rozmów - zaznacza rzeczniczka Agory.

Onet.pl, Wirtualna Polska i Rp.pl do rozmów z gośćmi wykorzystują w programach wideo komunikator Skype, a WP dodatkowo zestawy Aviwest.

Jak wynika z analizy wyników w Google Trends, zainteresowanie w Polsce komunikatorem Skype wyraźnie wzrosło w ostatnich dniach:

(KOZ, JSX, 20.03.2020)

Pozostałe tematy weekendowe

Kryzys na śmieciówkach
W obiektywie: koronawirus
Rynek reklamy bez Euro 2020
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.