Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 19, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Eurowizja 2020 odwołana, konkurs w przyszłym roku

Konkurs Piosenki Eurowizji organizowany jest corocznie od 1956 roku (screen: YouTube.com/Eurovision Song Contest)

Organizatorzy konkursu piosenki Eurowizja odwołali tegoroczną edycję, która miała się odbyć w Rotterdamie. Zostaje przeniesiona na 2021 rok, ale nie wiadomo jeszcze, gdzie się odbędzie.

- Z wielkim żalem musimy ogłosić odwołanie Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie - poinformował Jon Ola Sand, executive supervisor wydarzenia. - Rozprzestrzenianie się koronawirusa w całej Europie i ograniczenia nałożone przez wiele rządów uniemożliwiają nam zorganizowanie wydarzenia zgodnie z planem - dodał.

Konkurs organizowany jest corocznie od 1956 roku, według założeń zaplanowany na 16 maja finał miał przyciągnąć do 200 milionów telewidzów.

Organizatorzy zapowiedzieli, że nie ma jeszcze decyzji, gdzie odbędzie się Eurowizja w 2021 roku. Choć przyznali, że rozmowy z Rotterdamem będą kontynuowane.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(AMS, 19.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.