Dział: PRASA

Dodano: Marzec 18, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sprzedawcy wycofują pismo "Zdrowie bez leków"

Na łamach "Zdrowia bez leków" publikuje m.in. Jerzy Zięba

Właściciele sieci sklepów Biedronka i Carrefour wycofali ze sprzedaży miesięcznik "Zdrowie bez leków" (Mediacom Press) poświęcony alternatywnym metodom leczenia.

Decyzja Biedronki jest związana z interwencją dziennikarzy serwisu medycznego Cowzdrowiu.pl. Jak informuje nas biuro prasowe Jeronimo Martins Polska, Biedronka wycofała tytuł ze sprzedaży po zweryfikowaniu publikowanych w nim treści. Zapytaliśmy też inne sieci, które sprzedają "Zdrowie bez leków", czy rozważają podobne kroki. Sieć Carrefour poinformowała nas, że już w ubiegłym tygodniu podjęła decyzję o wycofaniu miesięcznika ze sprzedaży. 

Na łamach "Zdrowia bez leków" publikuje m.in. Jerzy Zięba - krytykowany przez środowisko naukowe propagator teorii niezgodnych z wiedzą medyczną, i Hubert Czerniak - lekarz, któremu w 2019 roku Sąd Lekarski zawiesił prawo wykonywania zawodu za szerzenie postaw antyzdrowotnych (kwestionował konieczność szczepień).

Prasę do sklepów Biedronki dostarcza Ruch. Jak wyjaśnia rzecznik spółki Wojciech Paczyński, kolporter sam nie może zrezygnować z dystrybucji tytułu. - Ruch zgodnie z zapisami Prawa prasowego nie może ograniczać ani utrudniać nabywania przyjętych do kolportażu dzienników, czasopism lub innych publikacji prasowych z powodu ich treści czy linii programowej - przekazał Paczyński.

Nie udało nam się uzyskać komentarza redakcji "Zdrowia bez leków".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MNI, 18.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.