Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sky Sports i BT Sport nie będą zwracać pieniędzy za brak transmisji meczów

Płatne stacje mają nadzieję, że odwołane mecze prędzej czy później zostaną rozegrane (fot. Facebook.com/SkySports)

Część klientów Sky i BT Sport skierowała do operatorów płatnych telewizji pytanie, czy w związku z zawieszeniem rozgrywek piłkarskiej ligi angielskiej zostaną im zwrócone pieniądze. Stacje odpowiedziały odmownie.

Z powodu koronawirusa zostały odwołane wszystkie zawody sportowe, w tym pokazywane przez stacje mecze Premier League, stanowiące podstawę programów obydwu stacji, a także Ligi Mistrzów, Ligi Europy i innych zawodów, do których stacje wykupiły prawa. Obecnie obie stacje pokazują powtórki. Brak zwrotów uzasadniły tym, że prędzej czy później rozgrywki zostaną wznowione i mecze będą pokazane. Stacje nie udzieliły odpowiedzi, co się stanie w przypadku, gdyby epidemia potrwała dłużej i w tym sezonie już nie było rozgrywek. Na razie Premier League została zawieszona na dwie kolejki, ale toczy się dyskusja, czy nie zakończyć sezonu.

BT Sport ogłosił w czwartek, że zarażony koronawirusem jest szef stacji Philip Jansen. Sky Sports i BT Sport prawa na rynku brytyjskim do Premier League mają do końca sezonu 2020/2021.

Galeria: World Press Photo - 2020 nominacje do Zdjęcia Roku i Fotoreportażu Roku

(MAC, 16.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.