Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stacje telewizyjne zawieszają emisje programów i zmieniają ramówki

Polsat zawiesił emisję m.in. "Tańca z gwiazdami" (screen: YouTube.com/Polsat)

Polsat zawiesił emisję programów "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami", "The Four. Bitwa o sławę" i "Twoja twarz brzmi znajomo". TVN zaczął retransmitować część programu TVN 24. Odwoływanie imprez sportowych zmienia ramówki kanałów sportowych.

O zawieszeniu emisji "Tańca z gwiazdami" poinformował w piątek wieczorem współprowadzący program Krzysztof Ibisz na zakończenie drugiego odcinka 11. edycji. "Mam dla was dwie wiadomości. Dobrą i złą. Zacznę od tej drugiej. Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczestników programu oraz osób przy nim pracujących, Telewizja Polsat podjęła decyzję o zawieszeniu programu na tym etapie do jesieni. Dobra wiadomość jest taka, że dzisiaj oczywiście nikt nie odpada i - jeżeli zgodzicie się - to w tym samym składzie zapraszamy Was wszystkich do jesiennej edycji" - przekazał Ibisz.

W sobotę Polsat poinformował o zawieszeniu innych programów - "The Four. Bitwa o sławę” oraz 13. sezonu programu "Twoja twarz brzmi znajomo". 

"Nie ma wątpliwości, że bezpieczeństwo wszystkich osób na naszym planie jest ważniejsze niż to, aby program był za wszelką cenę dalej emitowany" - przekazał Maciej Dowbor, współprowadzący z Piotrem Gąsowskim "Twoja twarz brzmi znajomo". Gąsowski zapowiedział: "Mamy nadzieję, że spotkamy się jesienią w tym samym składzie".

Od poniedziałku Polsat na głównej antenie emitować będzie wydanie "Wydarzeń" o 12.50, pokazywane dotychczas jedynie w Polsat News.

Materiały archiwalne na kanałach sportowych

TVN od soboty w godz. 6-8 pokazuje poranny program TVN 24 "Wstajesz i wiesz". Od poniedziałku na głównej antenie transmitowane będą także "Fakty po południu" (od 16 do 17). W TVN pojawi się po "Faktach" raport "Uwaga! koronawirus" (w ramówce pozostaje "Uwaga!").

Przerwanych zostało wiele rozgrywek sportowych, w tym piłkarskie -  jak polska Ekstraklasa (prawa mają Canal+ i TVP), niemiecka Bundesliga (Eleven Sports i Canal+) i Liga Mistrzów (Polsat). Odwołano również pierwsze wyścigi Grand Prix Formuły 1 (Eleven Sports). - Ze względu na mniejszą liczbę wydarzeń sportowych na żywo ramówkę uzupełnią między innymi dodatkowe materiały archiwalne. Część załogi reporterskiej będzie zaangażowana w pracę redakcji właśnie przy tworzeniu treści dodatkowych, część zapewne wykorzysta zaległe urlopy - informuje Piotr Kaniowski, rzecznik Canal+.

Radio Vox FM, w ramach wsparcia akcji #Zostańwdomu, emitowało w sobotę program między 12 a 17 z domu prezentera. Obecnie audycje są prowadzone ze studia. - Możliwość nadawania zdalnego pozostawiamy jako opcję awaryjną - informuje Piotr Rzepka, dyrektor programowy rozgłośni.

"Rzeczpospolita" bez podcastów

W poniedziałek "Super Express" ukaże się ze specjalnym, ośmiostronicowym dodatkiem "Koronawirus – jak przetrwać epidemię".

"Rzeczpospolita" co najmniej do 27 marca zawiesza produkcję podcastów, a wszystkie rozmowy prowadzone na żywo w porannych programach wideo będą odbywały się za pośrednictwem internetowych połączeń wideo.

Co najmniej do końca marca w serwisach Rp.pl i Parkiet.com czytelnicy mają darmowy dostęp do wszystkich tekstów związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Tok FM proponuje internautom bezpłatny dostęp do bazy ok. 80 tys. podcastów na 30 dni.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 16.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.