Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 11, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd: Polityka.pl nie musi usuwać artykułu Rzeczkowskiego o prokuratorach

Grzegorz Rzeczkowski opisał m.in. karierę prokurator Anny Hopfer, która awansowała za rządów PiS (screen YouTube/Superstacja)

Grzegorz Rzeczkowski poinformował, że Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek prokurator Anny Hopfer o zabezpieczenie w postaci usunięcia artykułu dziennikarza z serwisu Polityka.pl. Autor podkreśla, że sprawa ciągnęła się prawie rok, co pokazuje, w jakiej kondycji znajduje się wymiar sprawiedliwości pod rządami PiS.

Tekst Grzegorza Rzeczkowskiego "Zaskakujące kariery prokuratorów od taśm" został opublikowany w "Polityce" 24 października 2018 roku, a materiał "Kto skorzystał na aferze taśmowej" zamieszczono dzień wcześniej w serwisie Polityka.pl. Rzeczkowski pisał o prokuratorach pracujących przy aferze podsłuchowej. Opisał m.in. karierę prokurator Anny Hopfer, która awansowała za rządów PiS. W czerwcu 2019 roku Sąd Okręgowy w Warszawie na wniosek Hopfer i jej męża Przemysława Hopfera wydał postanowienie o zabezpieczeniu powództwa, zakazując wydawcy "Polityki" i Rzeczkowskiemu publikacji dotychczasowych i kolejnych artykułów na ich temat przez rok.

20 grudnia 2019 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie na wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich uchylił postanowienie sądu okręgowego, a sprawa wróciła do ponownego rozpoznania. W poniedziałek sąd oddalił wniosek prok. Hopfer.

- Czuję się usatysfakcjonowany, ale przypomnę, że sprawa ciągnęła się prawie rok. To pokazuje, w jakiej kondycji znajduje się wymiar sprawiedliwości pod rządami PiS. W sądach są olbrzymie braki kadrowe, władza też w ten sposób próbuje dusić sądy i sprawiać wrażenie, że są niemrawe – mówi „Presserwisowi” Rzeczkowski.

Dziennikarz poinformował o wyroku we wtorek na Facebooku. Jak dodał, w sumie za teksty o aferze podsłuchowej ma wytoczone trzy procesy.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 11.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.