Temat: Koronawirus

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 11, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Redakcja TVN 24 przechodzi na rotacyjny tryb pracy

Z ramówki TVN 24 zniknęła "Rozmowa Piaseckiego – kampania 2020" (fot. materiały prasowe)

Zespoły newsowe w TVN 24 z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w kraju będą pracowały w trybie rotacyjnym. Niektóre programy będą prowadziły osoby znane z innych pasm informacyjnych TVN.

„Wprowadzone zmiany mają na celu zapewnienie wszystkim pracownikom i współpracownikom dobrych warunków do pracy, a jednocześnie utrzymanie ciągłości pracy anteny TVN 24” - przekazała nam Katarzyna Issat, szefowa ds. komunikacji korporacyjnej TVN Discovery Polska. Jak dodała, „znacząco ograniczona została również liczba gości zapraszanych do studia”.

Z ustaleń „Presserwisu” wynika, że dziś Monika Olejnik poprowadzi „Rozmowę o 7.30” (której gospodarzem dotąd był Konrad Piasecki), „Tak jest” oraz „Kropkę nad i” i tak będzie przez trzy dni, w kolejne trzy dni programy te poprowadzi Piasecki, a potem – Andrzej Morozowski. Wszystko dlatego, że pracownicy zostali podzieleni na mniejsze zespoły, aby w przypadku zakażenia się wirusem kogoś z jednego zespołu inne osoby nie miały z nim kontaktu.

Na pytanie, czy nowy tryb pracy wynika z tego, że w TVN pojawiła się osoba z podejrzeniem koronawirusa, Katarzyna Issat odpowiada, że zmiany są profilaktyczne.

Specjalne procedury weryfikacji gości

Wczoraj pisaliśmy, że TVN w miarę możliwości oddelegowuje pracowników do pracy zdalnej. Przez 14 dni z domów mają też pracować osoby wracające z regionów, w których stwierdzono ogniska koronawirusa lub miały kontakt z osobami, które stamtąd wróciły. „Wprowadzone zostały ograniczenia dotyczące podróży służbowych oraz spotkań wewnętrznych i zewnętrznych” - poinformowała Katarzyna Issat. TVN wprowadził też m.in. specjalne procedury weryfikacji gości odwiedzających ich budynki, możliwość dezynfekcji rąk przy wejściach, zmianę mydła zwykłego na dezynfekujące i wyłączenie suszarek do rąk w łazienkach. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że gdyby wystąpiły braki kadrowe, w niektórych programach mogą być emitowane materiały archiwalne.

Od poniedziałku TVN 24 emituje program „Koronawirus. Raport” (w ramówce zastąpił „Czarno na białym”), w którym specjaliści co wieczór odpowiadają na pytania dotyczące patogenu. Z ramówki zniknęła "Rozmowa Piaseckiego – kampania 2020", która pojawiła się w lutym.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 11.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.