Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 06, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP pokazuje odcinki "Jaka to melodia?", których emisji zakazał sąd

Obecnie "Jaka to melodia?" prowadzi Rafał Brzozowski (fot. Piotr Molecki/East News)

Marek Bik, reżyser "Jaka to melodia?", pozwał Telewizję Polską o naruszenie praw autorskich do programu. Sąd wydał postanowienie o zabezpieczeniu roszczenia i zakazał emisji sześciu odcinków - poinformował Dziennik.pl.

Dziennik.pl opisał, że proces dotyczy 54 wyreżyserowanych przez Marka Bika odcinków teleturnieju. Powstały one w grudniu 2019 i styczniu 2020 roku i zdaniem reżysera - jak podał serwis - miało nie dojść do przekazania TVP praw autorskich do nich. We wtorek sąd zdecydował o zabezpieczeniu roszczenia, które obejmuje odcinki 4257 i 4285-90. Tego dnia - jak wynika z ramówki - TVP 1 pokazał odcinek 4285, w środę - 4286, w czwartek - 4287. W piątek widzowie mają zobaczyć odcinek 4288, w sobotę - 4289, a w niedzielę - 4290.

Biuro prasowe TVP, odnosząc się do publikacji Dziennik.pl, oświadczyło, że Marek Bik pozostaje pracownikiem TVP i "wykonuje obowiązki wynikające z umowy o pracę". Telewizja oświadczyła również, że "dysponuje niezbędnymi prawami" do emisji odcinków audycji "Jaka to melodia?". "Do dnia dzisiejszego nie doręczono żadnego postanowienia Sądu o ewentualnym zabezpieczeniu, polegającym na zakazie emisji odcinków tego programu" - stwierdziła spółka.

Galeria: Orły 2020

(KOZ, 06.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.