Dział: RADIO

Dodano: Marzec 06, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Członek rady programowej Radia PiK domaga się zerwania współpracy z Ogórek

Magdalena Ogórek prowadzi rozmowy w Radiu PiK od tego tygodnia (fot. Piotr Molecki/East News)

Mieczysław Naparty z rady programowej publicznego Radia PiK z Bydgoszczy chce zerwania współpracy z Magdaleną Ogórek, która zaczęła prowadzić "Rozmowę dnia" w stacji.

Magdalena Ogórek została gospodynią wtorkowych wydań "Rozmowy dnia" w Radiu PiK. Pierwszy raz poprowadziła program w tym tygodniu.

Pojawienie się Magdaleny Ogórek w Radiu PiK skrytykował na łamach "Gazety Wyborczej" Mieczysław Naparty, członek rady programowej Radia PiK. "Dotąd w Radiu PiK, w mojej opinii, udawało się zachować bezstronność. Doświadczeni dziennikarze, przynajmniej zdecydowana większość z nich, dbali o etykę, o brak zaangażowania politycznego. Pani Ogórek takich standardów się nie trzyma. Wyraża jednoznaczne poparcie dla PiS. To wbrew wszelkim normom" - stwierdził Naparty. Jednocześnie zapowiedział: "Na najbliższym posiedzeniu rady programowej, 12 marca, złożę wniosek o zerwanie z nią współpracy".

- Odniesiemy się do oficjalnego stanowiska rady programowej, której posiedzenie odbędzie się za kilka dni - ucina Ewa Kurzawa-Walkowiak, dyrektor programu Radia PiK.

Magdalena Ogórek prowadzi również rozmowy w trzech innych publicznych rozgłośniach regionalnych: w Radiu Szczecin, Radiu Koszalin i Radiu Opole. Pracuje także w TVP Info i radiowej Jedynce.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 06.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.