Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 04, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Muzycy zespołu De Mono zarzucają TVP polityczne wykorzystanie utworu

Pod oświadczeniem podpisał się m.in. wokalista Andrzej Krzywy (Jakub Kaminski/East News)

Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk z De Mono w opublikowanym na Facebooku oświadczeniu zarzucają twórcom programu „W tyle wizji”  w TVP Info bezprawne wykorzystanie piosenki „Kochać inaczej”.

"Jakiekolwiek wykorzystywanie utworu do celów politycznych jest wbrew naszej woli" - podkreślają muzycy. Fragment piosenki zawierający słowa „a kiedy przyjdzie na Ciebie czas, a przyjdzie czas na Ciebie” został wykorzystany w miniony czwartek w materiale dotyczącym sędziego Igora Tulei. „Posłużenie się piosenką w takim kontekście, podobnie jak posłużenie się przez jednego z prowadzących program cytatem »lecz nagle możesz zacząć spadać w dół« w taki sposób, jakby to miało dotyczyć sędziego Igora Tulei, jest naganne i nie może mieć miejsca” - napisali muzycy w oświadczeniu.

Ich zdaniem, takie wykorzystanie utworu mogłoby sugerować ich poparcie i zaangażowanie w sprawę sędziego Tulei. „To nie jest zgodne z prawdą i wprowadza w błąd naszych fanów i opinię publiczną” - zaznacza zespół.

Bezprawne wykorzystanie piosenki w „W tyle wizji” wcześniej zarzucili też twórcom programu muzycy zespołu Big Cyc. Piosenka „Jak słodko zostać świrem” została użyta 23 lipca 2018 roku w materiale dotyczącym protestów pod sejmem w obronie systemu sądowniczego i Sądu Najwyższego.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 04.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.