Dział: PRASA

Dodano: Marzec 04, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kwartalnik "Gazeta Magnetofonowa" znika z rynku

Ostatni numer "Gazety Magnetofonowej" z tytułem "Wolność" ukazał się w grudniu ub.r

Kwartalnik "Gazeta Magnetofonowa" (Trzecie Ucho) nie będzie się już ukazywał. Ostatnie wydanie pojawiło się na rynku w grudniu. – To przede wszystkim moje zmęczenie pozadziennikarskimi obowiązkami związanymi z wydawaniem magazynu – mówi "Presserwisowi" redaktor naczelny Jarosław Szubrycht.

"Klamka zapadła: »Gazety Magnetofonowej« w 2020 roku nie będzie (...). Przez ostatni rok miałem pogłębiające się wrażenie, że to gazeta mnie ma, a nie ja ją i nie było to miłe uczucie" - napisał na Facebooku Jarosław Szubrycht, redaktor naczelny tytułu i dziennikarz muzyczny "Gazety Wyborczej". "Nie chciałem kompromisów. Nie chciałem zmniejszać nakładu, objętości, pogarszać jakości, przenosić się do sieci itp., itd. Cieszę się, że nie obniżyliśmy lotów, że zakończyliśmy ten cykl świetnym numerem. Plan minimum zakładał 5 wydań, kończymy po 17. – nie czuję się więc pokonany. Wręcz przeciwnie. Marzyłem o takiej gazecie i spełniłem swoje marzenie, czego każdemu życzę" - dodał dziennikarz.

Kwartalnik o polskiej muzyce "Gazeta Magnetofonowa" ukazywał się od 2015 roku, pieniądze na wydanie pierwszego numeru Szubrycht zebrał w akcji crowdfundingowej. Kolejne numery finansowane były ze sprzedaży, reklam i programu Czasopisma Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nakład kwartalnika wynosił 5 tys. egz., sprzedaż kształtowała się na poziomie jego połowy.

Szubrycht tłumaczy swoją decyzję: - Z niedostatków budżetowych wynika to, że nieliczne grono musi robić to, co nie zawsze lubi. Bo nie można do tego zatrudnić innych osób – dodaje. Szubrycht zajmuje się projektami książkowymi, na razie jednak nie zdradza szczegółów. Archiwalne numery przez miesiąc będzie można kupić za pośrednictwem strony internetowej.

Galeria: World Press Photo - 2020 nominacje do Zdjęcia Roku i Fotoreportażu Roku

(JSX, 04.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.