Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 03, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Siedmioro kandydatów na naczelnego WP, Piotr Mieśnik szefem tymczasowym

Piotr Mieśnik przejął obowiązki od Katarzyny Szpor (fot. materiały prasowe)

Po wstępnej selekcji na liście kandydatów na redaktora naczelnego Wirtualnej Polski pozostało siedem osób - poinformowała WP. Z pełnienia obowiązków naczelnego WP zrezygnowała Katarzyna Szpor. Tymczasowo przejął je Piotr Mieśnik.

WP nie ujawnia, czy wśród tych siedmiu osób są pracownicy portalu. Z naszych informacji wynika, że w tym gronie są jedynie osoby spoza WP. Spółka nie podaje też, do kiedy chce wybrać nowego naczelnego Wirtualnej Polski.

Po decyzji o odwołaniu Tomasza Machały z funkcji redaktora naczelnego jego zadania pełniła Katarzyna Szpor, która z początkiem marca zrezygnowała z funkcji. - Zarówno moje kompetencje jak i zainteresowania skupiają się wokół budowania i realizacji strategii, wspierania firm w transformacji cyfrowej - tłumaczy Katarzyna Szpor, która rozstaje się z Wirtualną Polską. - Zamierzam skupić się na projektach strategicznych - dodaje.

Obowiązki tymczasowego redaktora naczelnego przejął Piotr Mieśnik, szef departamentu informacji i o2. Mieśnik pracę w Wirtualnej Polsce rozpoczął w październiku 2017 roku. Rok później został redaktorem naczelnym o2.

Odwołanie Tomasza Machały było efektem prac wewnętrznego zespołu powołanego po publikacji OKO.press. Serwis opisał pisanie kryptoreklamowych tekstów i cenzurowanie negatywnych wobec rządu, a zwłaszcza ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i jego otoczenia.

Szerzej o sytuacji w WP piszemy w najnowszym wydaniu magazynu "Press".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 03.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.