Dział: INTERNET

Dodano: Luty 28, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Raport o stanie świata" wróci jako podcast na początku marca

Dariusz Rosiak zapewnia, że forma audycji będzie podobna do tej znanej z Trójki, ale bardziej rozbudowana (fot. archiwum "Press")

Zbiórka na podcast Dariusza Rosiaka „Raport o stanie świata” osiągnęła pierwszy cel w serwisie Patronite.pl. To oznacza, że już w przyszłym tygodniu opublikowany zostanie pierwszy odcinek audycji, która do połowy stycznia była emitowana w radiowej Trójce.

Jak informowaliśmy, Dariusz Rosiak uruchomił zbiórkę we wtorek. Dzień później udało się osiągnąć pierwszy z założonych celów, czyli zebrać 5 tys. zł na realizację jednego odcinka miesięcznie. W czwartek wieczorem wpłaty przekroczyły już 8 tys. zł, a kolejne dwa progi to 12 i 25 tys. zł. Pierwszy z nich ma umożliwić częstsze wydania, drugi - cotygodniowe.

Dariusz Rosiak zapewnia, że nie miał obaw przed przeniesieniem audycji do internetu. - Przez jakiś czas prowadziłem rozmowy dotyczące nowego miejsca na „Raport”. Nie zakończyły się one sukcesem, więc zdecydowałem się robić to po swojemu - mówi dziennikarz i dodaje: - Różne rozmowy nadal się toczą, ale jestem całkowicie zdeterminowany, aby postawić na podcast i rozwijać go przy współudziale osób, które wspierają go finansowo.

„Raport o stanie świata” ma trwać 50-60 minut, czyli podobnie jak audycja w Trójce. - Forma będzie podobna, ale lepsza. „Raport” będzie bardziej rozbudowany, także o dźwięki. Mam nadzieję, że uda mi się utrzymać dotychczasowe grono gości. Pojawią się też materiały reporterskie, rozmawiam również z ZAiKS-em, bo muzyka była integralną częścią „Raportu”. Liczę, że z czasem uda się robić audycje wyjazdowe z różnych miejsca na świecie - wylicza Rosiak.

Pierwsze audycje mają powstać w wynajętym studiu. - Tworzenie podcastu to znacznie więcej niż zainwestowanie w dobry mikrofon. To dość skomplikowana operacja z pogranicza radia, reportażu i dokumentu radiowego. Chcę opowiadać o świecie dźwiękiem i jego jakość jest bardzo ważna - podkreśla dziennikarz.

Polskie Radio nie przedłużyło z Rosiakiem wygasającej z końcem stycznia umowy. W rozgłośni pracował od 2006 roku. Jego teksty można przeczytać w „Tygodniku Powszechnym”, magazynie „Holistic” i serwisie Holistic.news, ostatnio publikował też w „Fakcie”.

(PAZ, 28.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.