Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 26, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

BBC już nie pozwoli Brytyjczykom wybrać kandydata na Eurowizję

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbywać się będzie od 12 do 16 maja w Rotterdamie (fot. Facebook/EurovisionSongContest)

BBC zmienia zasady wyboru reprezentanta Wielkiej Brytanii na konkurs Eurowizji. W tym roku, zamiast publiczności, kandydata desygnuje wytwórnia płytowa BMG. 

Brytyjskich reprezentantów w ostatnich czterech latach wybierano w głosowaniu publiczności. Trzy z tych występów w europejskim konkursie piosenki przyniosły ostatnią bądź przedostatnią lokatę. Największa wytwórnia płytowa - BMG - ma znaleźć „piosenkę o szerokim międzynarodowym zasięgu”, wyłonić piosenkarza „ucieleśniającego ducha i wartości Konkursu Piosenki Eurowizji”, dzięki czemu przerwana zostanie passa porażek.

W przeciwieństwie do innych krajów, reprezentant Wielkiej Brytanii nie musi startować w półfinale Eurowizji. Ma zapewniony udział w finale ze względu na duże kwoty inwestowane w konkurs przez BBC. Brytyjscy obserwatorzy obawiają się jednak, że zmiany nie poprawią sytuacji, ponieważ głosy oddawane w konkursie przez poszczególne kraje często odzwierciedlają sympatie polityczne. Ich zdaniem wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może mieć negatywny wpływ na oddawane głosy. 

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbywać się będzie od 12 do 16 maja w Rotterdamie.

(MAC, 26.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.