Dział: INTERNET

Dodano: Luty 24, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Zabawa w chowanego" braci Sekielskich z datą premiery

Za poprzedni film o pedofilii w Kościele Tomasz Sekielski odebrał wiele nagród, został m.in. Dziennikarzem Roku 2019 (fot. Adam Jagielak/"Press")

"Zabawa w chowanego", drugi film dokumentalny Tomasza i Marka Sekielskich o pedofili wśród księży, będzie mieć premierę 28 marca. Datę ujawnił Tomasz Sekielski podczas "Sekielski Sunday Night Live" na Facebooku.

"Wiem, że wielu z was niecierpliwie czekało. Czeka też, jak czytam w prasie branżowej, Jacek Kurski, aby w jakiś sposób próbować przykryć nasz kolejny film" - mówił Sekielski. "Myślę, że film będzie na tyle ważny, mocny, że nawet jeśli Jacek Kurski stanie na głowie, zaklaska stopami, to nie przykryje tego, co w tym filmie pokażemy" - stwierdził. TVP zapowiada pokazanie dokumentu Sylwestra Latkowskiego o pedofilii wśród elit.

Jak mówił pod koniec grudnia 2019 roku "Presserwisowi" Tomasz Sekielski, "Zabawa w chowanego" będzie historią "jednego oprawcy, który skrzywdził wiele dzieci". 

"Zabawa w chowanego" będzie dostępna bezpłatnie w serwisie YouTube, podobnie jak pierwszy film braci Sekielskich o pedofilii wśród księży "Tylko nie mów nikomu". Dokument pojawił w serwisie 11 maja 2019 roku. Dotychczas wyświetlony został ponad 23 miliony razy. Bracia Sekielscy zostali za niego wielokrotnie nagrodzeni, m.in. podczas ubiegłorocznej gali dostali Grand Press w kategorii Reportaż telewizyjny/wideo. Tomasz Sekielski został także Dziennikarzem Roku 2019, a Marek Sekielski zajął w głosowaniu czwartą pozycję. Bracia znaleźli się również na Liście Bloomberg 50 z największymi dokonaniami roku.

Jesienią 2020 roku bracia Sekielscy planują emisję dokumentu o SKOK-ach, a trzeci film o pedofilii wśród księży miałby być upubliczniony w przyszłym roku.

Galeria: Kulisy sukcesu "Tylko nie mów nikomu"

FILM „KLER”

(KOZ, 24.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.