Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT ma otrzymać 50 mln zł z budżetu

Redukcja o 22 mln zł będzie skutkowała ograniczeniem wydatków na projekt Telemetria Polska - mówił Witold Kołodziejski (fot. KRRiT)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w tym roku ma dostać z budżetu 50 mln zł. To o 22 mln zł mniej, niż wnioskował regulator. Mniej pieniędzy trafi w związku z tym na projekt Telemetria Polska.

Podczas posiedzenia senackiej komisji kultury i środków przekazu przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski poinformował, że Rada zgłosiła do projektu ustawy budżetowej wydatki na poziomie 72 mln zł, w tym 42 mln zł na projekt Telemetria Polska.

- W trakcie prac w Sejmie nad projektem ustawy budżetowej planowane wydatki KRRiT zostały zmniejszone o 22 mln zł, do 50 mln zł - przekazał Kołodziejski. - Redukcja o 22 mln zł będzie skutkowała ograniczeniem wydatków na projekt Telemetria Polska, w budżecie którego pozostanie kwota 20 mln zł - dodał.

Ubiegłoroczna ustawa budżetowa określiła na 2019 roku wydatki KRRiT na poziomie 48 mln zł, w tym 20 mln zł na projekt Telemetria Polska. Rada wnioskowała wówczas o 68 mln zł, z czego 40 mln zł na ten projekt.

W ramach projektu Telemetria Polska trwają prace nad jednoźródłowym badaniem mediów.

(KOZ, 21.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.