Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 19, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT: TVP nie naruszyła przepisów, pokazując reportaż "Inwazja"

KRRiT w sprawie reportażu "Inwazja" nie będzie podejmowała dodatkowych działań (screen Tvp.info)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie stwierdziła naruszenia przez Telewizję Polską ustawy o radiofonii i telewizji w reportażu "Inwazja" o marszach środowisk LGBT.

Poinformował o tym rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara szef KRRiT Witold Kołodziejski. Jak przekazał, TVP w swoim stanowisku podkreśliła m.in., że dokument "Inwazja" jest "ważnym głosem w toczącej się od wielu miesięcy debacie publicznej na temat roli, planów i metod działania środowisk LGBT, a jego istotnym elementem są sceny nagrywane ukrytymi kamerami przez dziennikarkę, która wniknęła do jednej z organizacji wspierających ideologię LGBT".

"Przeprowadzona analiza (...) pozwoliła KRRiT na przyjęcie przedstawionego przez nadawcę stanowiska" - napisał Kołodziejski. Poinformował jednocześnie, że KRRiT "nie będzie podejmowała w tej sprawie dodatkowych działań".

RPO uznał, że reportaż "Inwazja" pokazany w TVP 1 potęguje społeczną nienawiść wobec osób LGBT i narusza ich godność. Wyemitowany 10 października reportaż dotyczył marszów i organizacji LGBT. Przekonywano w nim m.in., że organizacje LGBT wożą ludzi po kraju na manifestacje, atakują Kościół i domagają się legalizacji pedofilii.

(KOZ, 19.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.