Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 22, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RPO pisze do KRRiT po emisji reportażu TVP o marszach środowisk LGBT

Według RPO reportaż "nie tylko powiela stereotypy i potęguje społeczną nienawiść wobec osób LGBT, ale też manipuluje faktami (screen Tvp.info)

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar uznał, że reportaż "Inwazja" pokazany w TVP 1 potęguje społeczną nienawiść wobec osób LGBT i narusza ich godność. Zwrócił się do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zajęcie się sprawą.

Wyemitowany 10 października reportaż dotyczył marszów i organizacji LGBT. Zaprezentowano w nim nagrania zrealizowane ukrytą kamerą. Przekonywano w nim m.in., że organizacje LGBT wożą ludzi po kraju na manifestacje, atakują Kościół i domagają się legalizacji pedofilii.  

Adam Bodnar w piśmie do przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego napisał, że materiał "nie tylko powiela stereotypy i potęguje społeczną nienawiść wobec osób LGBT, ale też manipuluje faktami, w szczególności na temat »Marszów Równości«, w sposób budujący ich całkowicie jednostronny obraz, daleki od pluralizmu, bezstronności i wyważenia".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 22.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.