Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 15, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Polsat News powtórka "Czterech stron prasy" zamiast "#Newsroomu"

Polsat News lukę w ramówce zamierza wypełnić powtórką programu "Cztery strony prasy" Joanny Wrześniewskiej-Sieger (screen: polsatnews.pl)

Wspólny program Polsatu i Wirtualnej Polski "#Newsroom", którego prowadzącym był do niedawna Tomasz Machała, znika z anteny Polsat News. W zamian emitowana będzie powtórka programu Joanny Wrześniewskiej-Sieger "Cztery stron prasy". 

Wspólny program Polsat News i Wirtualnej Polski był emitowany co niedziela o godz. 18. Realizowano go w studiu WP. Jak informuje Wirtualna Polska, "#Newsroom" nadal będzie się pojawiać w portalu, z Robertem Felusiem w roli prowadzącego. Firma nie komentuje jednak, jakie były formalne ramy współpracy z Polsatem. Polsat News lukę w ramówce zamierza wypełnić powtórką programu "Cztery strony prasy" Joanny Wrześniewskiej-Sieger.

- Często jest tak, że dany program jest utożsamiany z danym dziennikarzem i dla nas w przypadku "#Newsroomu" główną postacią był właśnie Tomasz Machała. Nie ma to nic wspólnego z innymi prowadzącymi, po prostu ten konkretny program na naszej antenie miał prowadzić konkretny dziennikarz. Zresztą pomysł na emisję na antenie Polsat News był wypracowany wspólnie przez Dorotę Gawryluk i Tomasza Machałę - przekazał "Presserwisowi" Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy Grupy Polsat.

- Jesteśmy też otwarci na kolejne, inne wspólne projekty wypracowane na poziomie redakcyjnym z różnymi dziennikarzami Wirtualnej Polski - dodał.

Na początku tygodnia WP informowała, że nowym stałym prowadzącym "#Newsroomu" będzie Robert Feluś. Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, WP nie koordynowała z Polsatem tego komunikatu, Polsat jednak przekonuje, że nie miało to dla stacji znaczenia.

Zmiana prowadzącego program "#Newsroom" związana jest z odwołaniem Tomasza Machały ze stanowiska redaktora naczelnego i członka zarządu WP Media po zakończeniu prac zespołu wewnątrz Wirtualnej Polski analizującego zarzuty sformułowane w artykule OKO.press opisującym domniemane powiązania WP ze środowiskiem ministra sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą.

Tomasz Machała wciąż współpracuje z Polsat News jako prowadzący programu "Graffiti".

(MNI, 15.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.