Dział: REKLAMA

Dodano: Luty 14, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert Kubica będzie się ścigał w DTM, Orlen sponsorem jego zespołu

Robert Kubica w barwach Orlenu będzie się teraz ścigał w tegorocznej serii DTM (fot. materiały prasowe)

Orlen Team Art to nazwa nowego teamu, który wystartuje w tegorocznej serii DTM (Deutsche Tourenwagen Masters). Głównym sponsorem będzie Orlen Deutschland, spółka zależna PKN Orlen. Za kierownicą zasiądzie zawodnik Orlen Team, Robert Kubica.

Robert Kubica będzie się ścigał za kierownicą samochodu BMW M4 DTM. Na samochodzie dominować będą logotypy Grupy Orlen. W kolorystyce auta przeważać będą barwy biała i czerwona, wspólne dla marek star i Orlen. Logotypy znajdą się także na kombinezonie i kasku zawodnika, odzieży mechaników, w garażu i motorhome.

Deutsche Tourenwagen Masters to najważniejsza seria wyścigowa w Niemczech i najbardziej prestiżowa europejska seria wyścigów aut turystycznych. W sezonie 2020 odbędzie się dwadzieścia wyścigów na dziesięciu torach siedmiu krajów Europy.

Robert Kubica rozpoczął współpracę z Orlenem w listopadzie 2018 roku. Orlen zadeklarował wówczas, że zostanie sponsorem głównym całego teamu Williamsa w Formule 1. W zamian kontrakt jako podstawowy kierowca zespołu podpisał Robert Kubica. Kubica odszedł z Williamsa jesienią ub.r. Teraz PKN Orlen jest tytularnym sponsorem zespołu Alfa Romeo Racing w Formule 1, którego rezerwowym kierowcą jest Kubica.

Początki współpracy Orlenu z Kubicą wiążą się z politycznym zgrzytem. Na ujawnionych przez Onet taśmach z restauracji Sowa i Przyjaciele obecny premier, a ówczesny prezes banku BZ WBK, Mateusz Morawiecki stwierdził, że gdyby Kubica nie ucierpiał w wypadku w 2011 roku, podpisałby kontrakt z Ferrari, a to byłoby nieopłacalne dla banku. Wkrótce potem Orlen zainwestował w powrót kierowcy do F1. 

(AMS, 14.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.