Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 14, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosja nałożyła grzywny na Twitter i Facebook

Rosja zemściła się na Facebooku za usunięcie kont wykorzystywanych przez GRU (fot. Pixabay.com)

Sąd w Moskwie nałożył w czwartek na Twitter i Facebook grzywny w wysokości po 4 mln rubli (63 tys. dol.) za odmowę przeniesienia do Rosji serwerów z danymi użytkowników tych serwisów. Lokalizacji danych w Rosji żądał regulator Roskomnadzor.

W 2015 roku w tym kraju przyjęto ustawę o lokalizacji danych osobowych. Każda firma, rosyjska lub zagraniczna, której celem jest współpraca z rosyjskimi użytkownikami, powinna zapewniać rejestrowanie, gromadzenie i przechowywanie danych osobowych obywateli Rosji, wykorzystując serwery znajdujące się na jej terytorium.

Dzień wcześniej poinformowano, że Facebook usunął dziesiątki kont, w tym wykorzystywane przez rosyjski wywiad wojskowy (GRU) do prowadzenia operacji dezinformacyjnych.

(MAC, PAP, 14.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.