Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 14, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Celtic Glasgow złożył skargę na Sky Sports za źle przetłumaczony wywiad

Sky Sports przeprosił, że przekręcił słowa piłkarza Rangers (screen: YouTube/Rangers Football Club Official)

Celtic Glasgow odmawia współpracy ze Sky Sports. Piłkarski mistrz Szkocji ma pretensje, że stacja telewizyjna źle przetłumaczyła wywiad z piłkarzem drużyny przeciwnej, który miał oskarżyć kibiców Celticu o rasistowskie zachowania.

29 grudnia po meczu Celtic - Glasgow Rangers (1:2) piłkarz rywali, Kolumbijczyk Alfredo Morelos, udzielił po hiszpańsku wywiadu reporterowi Sky Sports. Piłkarz w końcówce meczu dostał czerwoną kartkę i był bardzo niezadowolony. Z tłumaczenia Sky Sports wynikało, że oskarżył fanów Celticu o rasistowskie zachowanie. Taki przekaz (z napisami) trafił też do sieci. Sky przyznał się do nieścisłości, przeprosił fanów Celticu i usunął filmik ze wszystkich platform. 

Klubowi to nie wystarczyło. Przedstawiciele Celticu nie chcieli, by przedstawiciel Sky Sports uczestniczył w ostatnim briefingu prasowym i zażądali wyjaśnień, pytając, kto konkretnie zawinił. Klub napisał też skargę do Ofcomu, brytyjskiego regulatora mediów (w środę brytyjski rząd ogłosił, że regulator będzie miał prawo karania nierzetelnych nadawców, czego dotąd nie było).

Od przyszłego sezonu, przez pięć lat, Sky Sports ma transmitować mecze Scottish Premiership.

(MAC, 14.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.