Dział: INTERNET

Dodano: Luty 12, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca Pikio.pl uruchomił serwis Wawainfo.pl

Wydawcą strony głównej Wawainfo.pl został Mateusz Dolak (screen: Wawainfo.pl)

Uruchomiony w poniedziałek Wawainfo.pl to dziesiąty serwis internetowy w portfolio Iberionu (dawniej HGA Media). Publikowane są w nim informacje z Warszawy. 

Wydawcą strony głównej Wawainfo.pl został Mateusz Dolak, który trafił do Iberionu z "Super Expressu". Wcześniej pracował m.in. w portalu Tvn24.pl i Tvnwarszawa.pl.

- W planach na ten rok mamy uruchomienie kolejnych portali tematycznych - przekazał "Presserwisowi" Maksymilian Tomanek, członek zarządu i dyrektor ds. rozwoju w Iberionie. Obecnie grupa ma w portfolio dziesięć serwisów. W styczniu uruchomiła kulinarny Smakosze.pl, a w grudniu turystyczny Turysci.pl. W ubiegłym roku Iberion zapowiadał także uruchomienie serwisu technologicznego Techgame.pl. 

Spółka Iberion do czerwca 2019 roku nazywała się HGA Media. Rebranding nastąpił kilka miesięcy po tym, jak "Superwizjer" TVN ujawnił, że firma prowadziła serwis Raportdnia.pl (wcześniej Newsweb.pl), publikujący m.in. zmyślone i zmanipulowane teksty. Serwis został zamknięty przed emisją reportażu. Firma HGA Media w kwietniu 2019 roku uruchomiła serwis fact-checkingowy Antyfake.pl.

Jak wynika z rocznego sprawozdania finansowego za 2018 rok złożonego przez spółkę w KRS, HGA Media miała wówczas 6,1 mln zł przychodów (wzrost o 77 proc. rok do roku) i 2,4 mln zł zysku netto (wzrost o 87 proc. rok do roku).

Należący do Iberionu serwis rozrywkowo-newsowy Pikio.pl według danych Gemius/PBI w styczniu miał 4,78 mln użytkowników (wzrost o 7,58 proc. w porównaniu z grudniem).

(MNI, 12.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.