Dział: PRASA

Dodano: Luty 11, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Manchester United złożył skargę na "The Sun"

"The Sun" miało na miejscu reportera i fotografa, dzięki czemu następnego dnia na jego ostatniej stronie pojawiła się relacja z ataku (screen Thesun.co.uk)

Klub piłkarski Manchester United złożył skargę do IPSO, brytyjskiego organu nadzoru mediów, przeciwko dziennikowi "The Sun". Sprawa dotyczy relacji z ataku kibiców na dom wiceprezesa klubu Eda Woodwarda.

Do incydentu doszło 28 stycznia wieczorem. Grupa zamaskowanych mężczyzn wystrzeliła race w kierunku domu Woodwarda, jego brama oraz domofon zostały spryskane sprayem, a na murze wymalowano napis: "Ed Woodward umrze". Za tymi działaniami mieli stać pseudokibice MU, którzy chcieli pokazać swoje niezadowolenie z polityki prowadzonej przez klub oraz wyników drużyny. 

Zdaniem klubu tabloid został wcześniej powiadomiony o planowanej akcji i nie zrobił nic, by temu zapobiec. Wysłał natomiast reportera i fotografa, dzięki czemu następnego dnia na ostatniej stronie "The Sun" pojawiła się relacja.

"Manchester United złożył formalną skargę do Independent Press Standards Organisation (IPSO). Gazeta otrzymała powiadomienie o zamiarze ataku, który groził poważnymi konsekwencjami. Dziennikarze nie tylko nie wywiązali się z obywatelskiego obowiązku, by zgłosić nadchodzące przestępstwo i uniknąć potencjalnego niebezpieczeństwa. Ich obecność zarówno zachęcała, jak i stanowiła nagrodę dla sprawców. Uważamy, że było to wyraźne naruszenie etyki dziennikarskiej" - napisano w oświadczeniu klubu.

(MAC, 11.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.