Dział: PRASA

Dodano: Luty 10, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prokuratura wniesie apelację ws. grzywny dla Michała Majewskiego

Sąd Rejonowy w Warszawie skazał Michała Majewskiego (z prawej) na 18 tys. zł grzywny (screen: YouTube.com/Gazeta.pl)

Prokuratura Okręgowa w Łodzi będzie apelować w sprawie wyroku skazującego Michała Majewskiego, byłego dziennikarza tygodnika "Wprost" (AWR Wprost), za przeszkadzanie w akcji funkcjonariuszom Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 

Michał Majewski wraz z Michałem Lisieckim, wydawcą tygodnika „Wprost”, zostali w ubiegłym tygodniu (3 lutego) skazani na grzywny za przeszkadzanie ABW podczas akcji w redakcji "Wprost" w 2014 roku. Sąd Rejonowy w Warszawie uznał Majewskiego i Lisieckiego za winnych i skazał odpowiednio na 18 tys. i 20 tys. zł grzywny z artykułu 224 § 2 Kodeksu karnego, który mówi o tym, że podlega karze ten, kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej.

Łódzka prokuratura zapowiedziała w piątek, że wniesie apelację od wyroku warszawskiego Sądu Rejonowego. "Prokuratura zawsze stała na stanowisku, że podczas wydarzeń z 18 czerwca 2014 roku Michał Majewski nie popełnił przestępstwa, a więc brak było przesłanek do postawienia mu zarzutów i skierowania aktu oskarżenia. Prokuratura w tej sprawie dwukrotnie umorzyła postępowanie: 30 kwietnia 2015 roku i 27 kwietnia 2016 roku uznając, że dziennikarz nie popełnił przestępstwa" - poinformowała Polską Agencję Prasową Prokuratura Okręgowa w Łodzi.

(IKO, 10.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.