Dział: RADIO

Dodano: Luty 06, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Wnet będzie nadawać w kolejnych miastach

Kierowane przez Krzysztofa Skowrońskiego Radio Wnet będzie dysponować ośmioma częstotliwościami (screen YouTube.com/Telewizja Republika)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała kolejne częstotliwości Radiu Wnet - w Bydgoszczy, Lublinie i Łodzi.

W konkursach na nadawanie w tych miastach wystartował również Eurozet, który zaproponował uruchomienie Otoradia. "Podejmując uchwały KRRiT, oprócz porównania przedstawionej we wnioskach oferty programowej, miała także na uwadze zapewnienie pluralizmu rynku mediów na tych obszarach" - poinformował regulator. Krajowa Rada zwróciła uwagę, że do Eurozetu i jego udziałowca, jakim jest Agora, należą nadające już w Bydgoszczy, Lublinie i Łodzi: Radio Zet, Tok FM, Radio Złote Przeboje, w samej Bydgoszczy - Radio Pogoda, a w samej Łodzi - Antyradio i Meloradio.

Dotychczas Radio Wnet dostało już pięć częstotliwości: w Białymstoku, Szczecinie, Wrocławiu, Warszawie i Krakowie - w dwóch ostatnich miastach nadaje od listopada 2018 roku. Wcześniej rozgłośnia dostępna była jedynie w internecie.

W drugim półroczu 2019 roku Radio Wnet w Warszawie miało 0,5 proc. udziału w czasie słuchania, a w Krakowie - 0,2 proc. (badanie Radio Track, realizowane przez Kantar).

(KOZ, 06.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.