Dział: RADIO

Dodano: Luty 03, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z BBC odchodzi szefowa programu informacyjnego radia

Sarah Sands z BBC związała się w styczniu 2017 roku (screen: YouTube/The Marketing Society)

Sarah Sands, szefowa Today, programu informacyjnego BBC Radio 4, zrezygnowała z pracy na znak protestu przeciwko cięciom i zwolnieniom w firmie. W ubiegłym tygodniu brytyjski publiczny nadawca poinformował, że zwolni 450 osób. Celem jest uzyskanie do 2022 roku oszczędności rzędu 80 mln funtów.

Today to poranna informacyjno-publicystyczna audycja emitowana sześć razy w tygodniu na antenie BBC Radio 4. Sands decyzję ogłosiła na antenie. Jako powód odejścia podała nie tylko solidarność z zespołem, ale też chęć uprzedzenia ruchów kierownictwa, które mogłoby zwolnić ją w każdej chwili. Sands na stanowisku pozostanie do lata. Do tego czasu BBC ma znaleźć kogoś na jej miejsce.

To kolejna skaza na wizerunku publicznego nadawcy. W ub.r. BBC Radio 4 opuścił po 32 latach weteran John Humphrys, oskarżając koncern, że jest korporacją w stylu kremlowskim. Poranny program Radio 4 Today zaczęli bojkotować politycy. Niedawno ujawniono, że prezenterka Sarah Montague otrzymała od BBC przeprosiny i 400 tys. funtów w ramach ugody za nierówne traktowanie ze względu na płeć.

(MAC, 03.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.