Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 30, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

BBC szuka oszczędności i zwalnia 450 pracowników

BBC zwalnia, żeby zaoszczędzić nawet do 80 mln funtów (fot. Pixabay.com)

BBC zwolni 450 osób zatrudnionych w serwisach informacyjnych. Publiczny brytyjski nadawca chce w ten sposób zaoszczędzić 80 mln funtów.

Fran Unsworth, dyrektor informacji BBC, ogłosiła w środę, że dziennikarze będą pracować w scentralizowanych zespołach zamiast pracować nad konkretnymi programami. Stwierdziła, że korporacja codziennie publikuje ok. stu różnych wiadomości z całego świata, a wiele z nich nie osiąga zakładanej liczby widzów.

Redukcja może nie zakończyć się na 450 osobach. BBC spodziewa się dodatkowych trudności w związku z zapowiedzią premiera Borisa Johnsona o możliwym obcięciu opłat abonamentowych.

"Istnieje konieczność dostosowania się do innego sposobu przekazywania wiadomości. Musimy stworzyć nowoczesny newsroom, który powstanie z myślą o przyszłości, a nie przeszłości" - oświadczyła Unsworth, zaznaczając, że widownia tradycyjnych stacji telewizyjnych i liczba odbiorców radiowych spadają, a publiczność internetowa nie nadrabia różnicy.

21 stycznia dyrektor generalny koncernu Tony Hall oznajmił, że latem odejdzie ze stanowiska po siedmiu latach urzędowania. Jego następcy na razie nie wskazano.

(MAC, 30.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.