Temat: film

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 29, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Giganci technologiczni zainteresowani zakupem wytwórni MGM

Według analityków MGM najprawdopodobniej kosztować będzie ok. 4,5 mld dol. (fot. Pixabay.com)

Stacja CNBC poinformowała, że wytwórnia filmowa Metro-Goldwyn-Mayer przeprowadziła wstępne rozmowy z koncernami Apple, Netflix i Comcast, które są zainteresowane jej zakupem. Wśród potencjalnych nabywców są też pozostali przedstawiciele tzw. wielkiej szóstki gigantów streamingowych - Amazon, AT&T i Disney.

Wartość wytwórni to ok. 7 mld dol., ale według ekspertów transakcja może zamknąć się w kwocie ok. 4,5 mld dol. Przez wiele lat władze MGM zapewniały, że studio nie jest na sprzedaż. Głównymi właścicielami MGM są prywatne fundusze, takie jak Capital Group, Highlight Capital Management i Solus Alternative Asset Management. Wytwórnia nie jest w stanie konkurować z gigantami streamingowymi, dla których z kolei atrakcję stanowi jej bardzo bogata biblioteka filmów (m.in. serii Jamesa Bonda, filmów o Rockym, serii z Mad Maxem i mnóstwa innych).

Według CNBC realne jest przejęcie studia wyłącznie przez któregoś spośród sześciu największych graczy, dysponujących wartością kapitałową powyżej 50 mld dol. Są to: Apple (1,4 biliona dol., platforma Apple+), Amazon (965 mld, Amazon Prime Video), AT&T (487 mld, HBO Max - zadebiutuje w maju), Comcast (320 mld, Sky), Disney (315 mld, Disney+) i Netflix (160 mld). Przejęcie MGM ma mieć istotne znaczenie w "streaming wars", jak nazywa się rywalizację gigantów.

Galeria: Najpopularniejsze produkcje Netfliksa w 2019 roku

(MAC, 29.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.