Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 24, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Amerykański dziennikarz trafił do więzienia na Borneo

Philip Jacobson będzie oskarżony o naruszenie prawa imigracyjnego (screen: News.mongabay.com)

Philip Jacobson, dziennikarz amerykańskiego serwisu Mongabay, został aresztowany na wyspie Borneo. Grozi mu pięć lat pozbawienia wolności.

Dziennikarz po raz pierwszy został zatrzymany 17 grudnia, oficjalnie za problemy związane z wizą. W rzeczywistości indonezyjskim władzom nie podobało się opisywanie przez niego historii związanych z niszczeniem środowiska naturalnego i obywateli broniących praw rdzennych mieszkańców. Pierwotnie został zwolniony, ale z zakazem wyjazdu, a 21 stycznia został osadzony w więzieniu w Palangkaraya. Poinformowano go, że będzie oskarżony o naruszenie prawa imigracyjnego z 2011 roku. 

Pracodawca Jacobsona wysłał do Indonezji swojego prawnika. Serwis Mongabay.com publikuje wiadomości na temat środowiska, energii i ekologii. Został założony w 1999 roku przez ekonomistę Rhetta Ayersa Butlera. Mongabay otworzył biura w Indonezji, Indiach i Ameryce Łacińskiej. Serwis jest tworzony w 11 językach: angielskim, chińskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, indonezyjskim, włoskim, japońskim, portugalskim, hindi i filipińskim.  

(MAC, 24.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.