Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Styczeń 24, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polska Fundacja Narodowa po fali krytyki usunęła animację z Hitlerem i Stalinem

Animacja została opublikowana z hasztagiem #Auschwitz75 (screen:Twitter/@Fundacja_PFN)

Polska Fundacja Narodowa opublikowała w czwartek na Twitterze animacje po polsku, angielsku i rosyjsku pokazujące rozmowę Hitlera i Stalina w komunikatorze internetowym. Materiały spotkały się z ostrą krytyką i po kilku godzinach zostały usunięte.

Opublikowany przez PFN filmik upodabnia dyskusję zbrodniarzy do stylu rozmów prowadzonych w mediach społecznościowych, ale dotyczy ataku na Polskę w 1939 roku. "Pomogę ci z ich wojskowymi i inteligentami. Zbiorę ich w jednym miejscu i kula w łeb. Mam taki dyskretny las koło Katynia" - pisze Stalin. "A mi zostaw polskich Żydów. Zrobię im jesień średniowiecza" - odpowiada Hitler. 

Animacja spotkała się z ostrą krytyką użytkowników Twittera, także z prawej strony. Po kilku godzinach została usunięta z konta PFN. 

Klaudia Charzyńska, account executive z agencji First Public Relations, ocenia, że kuriozalny materiał odebrał resztki powagi fundacji, która, jak zauważa, w świadomości społecznej ma głównie negatywne konotacje. - Publikacja w takiej formie to również kolejne przekroczenie granic dyskursu dotyczącego powracających problemów historycznych, zwyczajowo opisywanych w należnej im formie - ocenia Charzyńska.

Animacja została opublikowana z hasztagiem #Auschwitz75, nawiązującym do obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady. Do zamknięcia wydania "Presserwisu" nie otrzymaliśmy od PFN odpowiedzi na pytania o przyczyny skasowania wpisów i czy nagrania były własną produkcją fundacji.

Polska Fundacja Narodowa finansowana jest przez spółki Skarbu Państwa. W 2018 roku wydała 111 mln zł.

(MNI, 24.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.