Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 22, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tony Hall wkrótce przestanie szefować BBC

Tony Hall przewodzi BBC od 2013 roku (fot. materiały prasowe)

Tony Hall oznajmił, że latem odejdzie ze stanowiska dyrektora generalnego BBC. Publicznemu brytyjskiemu nadawcy przewodził od 2013 roku.

Pracę w BBC rozpoczął w 1973 roku w newsroomie dla Irlandii Północnej. Następnie przeszedł do BBC Radio 4, a później został redaktorem naczelnym wieczornych wiadomości BBC One. Od roku 1990 był dyrektorem wszystkich programów informacyjnych i publicystycznych. W 1999 bez powodzenia startował w konkursie na dyrektora generalnego korporacji. W 2001 odszedł z BBC, aby objąć stanowisko dyrektora naczelnego Opery Królewskiej, którym był aż do roku 2013.

Wtedy wrócił do BBC na stanowisko dyrektora generalnego. Zastąpił George'a Enthwistle'a, który został zmuszony do odejścia po skandalu pedofilskim z udziałem prezentera Jimmy'ego Savile'a (zaledwie 54 dni po objęciu stanowiska). 

Lord Hall przestanie pełnić obowiązki latem tego roku. - To dla mnie bardzo trudna decyzja - oznajmił w mailu wysłanym do pracowników. Postanowił odejść wcześniej niż zakładano, by dać czas następcy na przygotowanie się do zmian, do jakich ma dojść wiosną 2022 roku. Jedną z nich może być odstąpienie od obowiązku opłacania przez obywateli abonamentu. Taką możliwość niedawno zasugerował premier Boris Johnson. 

Galeria: Polskie seriale 2019 roku

(MAC, 22.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.