Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 22, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mariusz Zielke uruchomił serwis Faktem.pl

Faktem.pl ma utrzymywać się z reklam automatycznych (screen: faktem.pl)

Dziennikarz śledczy Mariusz Zielke uruchomił testową wersję serwisu internetowego Faktem.pl. 

- Pomysł jest taki, by w Faktem.pl szukać drugiego dna materiałów publikowanych przez inne media. Ma to być medium całkowicie niezależne - wyjaśnia ideę serwisu Zielke. Twierdzi, że obecnie sam finansuje przedsięwzięcie, a docelowo Faktem.pl ma utrzymywać się z reklam automatycznych.

Mariusz Zielke zapowiada, że serwis może ruszyć na dobre w okolicach lutego lub marca. Obecnie zbiera redakcję. "Portal miałby być takim portalem »wyrzutków dziennikarskich« czyli ludzi, którzy mają kłopoty z publikacjami gdzieś indziej" - napisał na Facebooku. Obecnie większość artykułów nie jest podpisana. Wyjątkiem jest tekst Marcina Dobskiego "Dlaczego zginął poseł Rafał Wójcikowski?". - Jedynie skorzystałem z uprzejmości, że ktoś chciał opublikować mój tekst, zresztą jest to stary tekst, tylko zaktualizowany - mówi Dobski.

Mariusz Zielke w latach 1999-2009 był dziennikarzem "Pulsu Biznesu". W 2005 roku został laureatem nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze. Od kilku lat pisze książki, często oparte na faktycznych wydarzeniach. Na początku sierpnia ubiegłego roku w serwisie Salon24.pl napisał, że muzyk Krzysztof Sadowski miał molestować i gwałcić dzieci występujące m.in. w programach "Tęczowy music box" w TVP 1 i "Co jest grane?" w Polsacie. Teraz planuje nagranie filmu o pedofilii w różnych środowiskach.

Galeria: Zdjęcia roku

(MNI, 22.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.