Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Edytowanie tweetów? Szef Twittera odrzuca taką możliwość

Szef Twittera Jack Dorsey wziął udział w internetowej sesji Q&A (screen: YouTube.com/WIRED)

Szef Twittera Jack Dorsey pytany o to, czy firma włączy w końcu funkcję edytowania tekstów, której domagają się użytkownicy, odparł: "Najprawdopodobniej nigdy do tego nie dojdzie".

Wprowadzenia możliwości poprawiania błędów użytkownicy domagają się od 2006 roku, czyli od momentu powstania tego serwisu społecznościowego. Dorsey wziął udział w internetowej sesji Q&A. Najczęściej powtarzane było pytanie o wprowadzenie edycji tekstów, dostępnej w innych serwisach. Pytany, czy funkcja zostanie wprowadzona w roku 2020, CEO firmy odpowiedział: - Nie.

Dorsey tłumaczył, że decyzja ma korzenie w oryginalnym projekcie Twittera. - Zaczęliśmy jako usługa SMS-owa. Jak wszyscy wiecie, wysyłając SMS, tak naprawdę nie można go cofnąć. Chcieliśmy zachować tę atmosferę, to uczucie obecne na początku - powiedział. - Istnieje dobry powód do edytowania tweetów, jak naprawianie literówek i zepsute linki, ale są też złośliwe aplikacje wprowadzające w błąd. Poza tym przekazujemy dalej tekst, w międzyczasie jest on edytowany, a dalej poszedł niezmieniony - dodał Dorsey.

Galeria: Telewizyjne hity 2019 roku

(MAC, 21.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.